Poprad – AquaCity

W malowniczej okolicy Wysokich Tatr, pod wiecznie zaśnieżonymi szczytami, wśród bajecznej zieleni bezkresnych lasów, leży miasto Poprad. Nie bez powodu nazywane jest sercem Wysokich Tatr lub też bramą do tychże gór. Region słynie nie tylko z niezwykłego położenia, ale również z faktu, że znajdują się tu odkryte przed piętnastoma tysiącami lat i z powodzeniem wykorzystywane w celach uzdrowiskowych źródła termalne.

 

3 termalne baseny zewnętrzne, 2 całoroczne rury i zjeżdżalnie, 1 wewnętrzny basen pływacki o wymiarach olimpijskich (50m), 2 zewnętrzne baseny termalne Blue Diamond z barami, 2 duże relaksacyjne baseny zewnętrzne Blue Sapphire z chromoterapią i unikatowym Laser Show czynią z parku wodnego AquaCity Poprad jeden z największych i najlepszych Aquaparków w Europie.

Baseny, w których temperatura wody  waha się od 28°C do 38°C wyposażone są w liczne atrakcje wodne jak na przykład siedzenia i łóżka jacuzzi, gejzer, grzybek wodny, bicze wodne, natryski masażowe i dzwon huśtawkowy.

Zewnętrzne baseny termalne wypełnione są kryształowo niebieską wodą, której temperatura waha się w granicach 36-38°C. To dzięki wodom termalnym, w których kąpiel pomaga w leczeniu schorzeń narządów ruchu i układu oddechowego,  ośrodek zyskał największą popularność kilka lat temu.  Pomysł budowy kompleksu zawdzięcza się brytyjskiemu przedsiębiorcy – Janowi Telensky’emu.

Wyjazdy do Popradu ze Szczawnicy (z Pienin):

– organizuje biuro SzewczykTravel. W sezonie 3 razy w tygodniu, poza sezonem raz w tygodniu. Wyjazdy o godz. 15:00, 4 godziny pobytu na basenach, powrót ok. 22:00. Możliwość drobnych zakupów oraz wymiany € na granicy. Więcej informacji, ceny: http://szewczyktravel.pl/poprad-aquacity/

Praktyczne informacje:

Godziny otwarcia, aktualne ceny, dostępność basenów prosimy sprawdzać na oficjalnej stronie (http://aquacity.sk).

Na miejscu darmowy parking, szczegóły dojazdu własnym samochodem u góry strony.

Športová 1
Poprad 058 01 SK
Dojazd

Dodaj swoją opinię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *