Tatry Wysokie – Skalnate Pleso

Wędrówka Magistralą Tatrzańską 1751m

Zapraszamy do podziwiania najbardziej popularnego miejsca wycieczek turystycznych – Łomnickiego Stawu na wysokości 1751 m n.p.m. Z dolnej stacji w Tatrzańskiej Łomnicy wywiezie narciarzy 4-osobowa kolejka gondolowa do  stacji pośredniej Start, skąd będą mogli wjechać na Łomnicki Staw nową nowoczesną  15-osobową gondolą.  Okolice jeziora są stworzone na wyprawy i spacery. Coś dla siebie znajdą tu również dzieci. Mogą się wyszaleć w Krainie świstaków – ekominiparku z drewnianymi rzeźbami, Domkiem świstaków, z drabinkami i wieloma innymi niespodziankami.

W pobliżu Łomnickiego Stawu na wysokości 1786 m n.p.m. znajduje się obserwatorium astronomiczne i meteorologiczne. Obserwatorium zostało założone w 1943 roku, kiedy doszło do pierwszych obserwacji. W jego skład wchodzi planetarium.

Odpoczywać i łapać opaleniznę można w jednej z najwyżej położonych restauracji w Tatrach Wysokich Panorama Restaurant Skalnaté pleso, której nazwa w pełni oddaje jej charakter. Jej taras słoneczny zapewnia przepiękne panoramy na okoliczne szczyty i szlaki turystyczne latem, bądź na najbardziej stromą nartostradę na Słowacji – Łomnicką Przełęcz w zimie.

Wycieczki ze Szczawnicy (z Pienin):

Wycieczki z przewodnikiem organizuje biuro SzewczykTravel – w sezonie kilka razy w tygodniu. Więcej informacji: http://szewczyktravel.pl/tatry-wysokie-skalnate-pleso-1751m/

Praktyczne informacje:

Dostęp do Łomnickiego Stawu jest możliwy dzięki kolejce gondolowej z Tatrzańskiej Łomnicy lub można tam dojść zielonym szlakiem turystycznym z Tatrzańskiej Łomnicy, czerwonym szlakiem magistrali turystycznej od schroniska Zamkovského chata i czerwonym szlakiem magistrali tatrzańskiej od schroniska nad Zielonym Stawem Kieżmarskim (słow. Chata pri Zelenom plese).

Wysokie Tatry 059 60 SK
Dojazd

Dodaj swoją opinię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *