Tatry Wysokie – Skalnate Pleso

Wędrówka Magistralą Tatrzańską 1751m

Zapraszamy do podziwiania najbardziej popularnego miejsca wycieczek turystycznych – Łomnickiego Stawu na wysokości 1751 m n.p.m. Z dolnej stacji w Tatrzańskiej Łomnicy wywiezie narciarzy 4-osobowa kolejka gondolowa do  stacji pośredniej Start, skąd będą mogli wjechać na Łomnicki Staw nową nowoczesną  15-osobową gondolą.  Okolice jeziora są stworzone na wyprawy i spacery. Coś dla siebie znajdą tu również dzieci. Mogą się wyszaleć w Krainie świstaków – ekominiparku z drewnianymi rzeźbami, Domkiem świstaków, z drabinkami i wieloma innymi niespodziankami.

W pobliżu Łomnickiego Stawu na wysokości 1786 m n.p.m. znajduje się obserwatorium astronomiczne i meteorologiczne. Obserwatorium zostało założone w 1943 roku, kiedy doszło do pierwszych obserwacji. W jego skład wchodzi planetarium.

Odpoczywać i łapać opaleniznę można w jednej z najwyżej położonych restauracji w Tatrach Wysokich Panorama Restaurant Skalnaté pleso, której nazwa w pełni oddaje jej charakter. Jej taras słoneczny zapewnia przepiękne panoramy na okoliczne szczyty i szlaki turystyczne latem, bądź na najbardziej stromą nartostradę na Słowacji – Łomnicką Przełęcz w zimie.

Wycieczki ze Szczawnicy (z Pienin):

Wycieczki z przewodnikiem organizuje biuro SzewczykTravel – w sezonie kilka razy w tygodniu. Więcej informacji: http://szewczyktravel.pl/tatry-wysokie-skalnate-pleso-1751m/

Praktyczne informacje:

Dostęp do Łomnickiego Stawu jest możliwy dzięki kolejce gondolowej z Tatrzańskiej Łomnicy lub można tam dojść zielonym szlakiem turystycznym z Tatrzańskiej Łomnicy, czerwonym szlakiem magistrali turystycznej od schroniska Zamkovského chata i czerwonym szlakiem magistrali tatrzańskiej od schroniska nad Zielonym Stawem Kieżmarskim (słow. Chata pri Zelenom plese).

Wysokie Tatry 059 60 SK
Dojazd

Dodaj swoją opinię.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *