Świątynia Lodowa

Delektuj się zimą w Tatrach i zabierz ze sobą niezapomniane przeżycia z Tatrzańskiej Świątyni Lodowej na Hrebienku, która w tym roku będzie nawiązywała do
KatedrNotre-Dame, nazywanej też Katedrą Marii Panny w Paryżu

Wycieczki do Lodowej Świątyni organizuje biuro SzewczykTravel. Wyjazdy ze Szczawnicy, Krościenka, Czorsztyna i Niedzicy. Więcej informacji: https://szewczyktravel.pl/lodowa-swiatynia-wodospady-zimnej-wody/


Odwiedź pokryty śniegiem Hrebienok i poczuj magiczną atmosferę TATRZAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI LODOWEJ. Piękno wykute w lodzie będzie można podziwiać na Hrebienku już od 22 listopada 2019. Przy tworzeniu arcydzieła wzięło udział 18 rzeźbiarzy z Litwy, Niemiec, Polski, Czech i Słowacji. Głównym budowniczym ponownie został Adam Bakoš. Do zbudowania świątyni wykorzystano aż 1880 bloków lodu, o łącznej masie ponad 225 ton. Świątynia lodowa umieszczona jest pod kopułą o średnicy 25 m, a najwyższy punkt kopuły osiąga wysokość 11,5 m.

Tegorocznym tematem przewodnim tej pięknej i okazałej świątyni lodowej jest Katedra Notre-Dame, nazywana także Katedrą Marii Panny w Paryżu. Katedra została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zbudowana w stylu gotyckim straciła jednak swój urok po pożarze 15 kwietnia 2019 r.  Tatrzańska Świątynia Lodowa będzie odzwierciedlać wspaniałą zachodnią fasadę, na której znajdują się trzy główne wejścia, nad wejściem środkowym dominuje witraż w kształcie rozety. Nad głównymi wejściami znajdują się dwie przednie wieże służące jako dzwonnice.

Trudno oprzeć się majestatowi budowli, jakiej nie znajdziemy nigdzie indziej w Słowacji. Urzeka precyzją wykonania i detalami, które podkreśla klimatyczne oświetlenie. Warto zatem odwiedzić słowacki unikat i choć na chwilę przenieść się do lodowej krainy. Jeszcze większe emocje świątynia zapewnia podczas koncertów z muzyką na żywo, które odbędą się tej zimy kilkakrotnie.

Do Tatrzańskiej Świątyni Lodowej na Hrebienku można dotrzeć wygodnie kolejką naziemną ze stacji Stary Smokowiec. Bilety na kolejkę można kupić w kasie w Starym Smokowcu.

Źródło: https://www.vt.sk/pl/atrakcje/wydarzenia/tatrzanska-swiatynia-lodowa-19/20